K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Zobrazit podrobnosti
vzory

 Vzory - podle abecedy
 Vzory na C, Č
 Vzory na D
 Vzory na E
 Vzory na F
 Vzory na H
 Vzory na K
 Vzory na L
 Vzory na M
 Vzory na N
 Vzory na O
 Vzory na P
 Vzory na R
 Vzory na S, Š
 Vzory na U
 Vzory na V
 Vzory na Z, Ž

Vyhledávání zde

Vzor nájemní smlouvy volně ke stažení.

Naleznete zde
417 vzorů.

Žádost obviněného o ustanovení jiného obhájce


ŽÁDOST OBVINĚNÉHO O USTANOVENÍ JINÉHO OBHÁJCE

Podle § 40 trestního řádu

 

V ................., dne …………………..

 

Okresní soud .................

adresa

 

 

Spisová zn. .................

 

 

Věc:               žádost o ustanovení jiného obhájce v trestní věci vedené u PČR SKPV,

                        ČTS: ………………………

 

Obviněný:    ................., nar. ................., trvale bytem ......................,

stíhaný pro trestný čin podvodu podle § 250 odstavce 3 trestního zákona,           zastoupený obhájkyní …………………………

 

 

V trestní věci vedené u PČR SKPV, ČTS: …………………… mi bylo dne ………………, podle § 160 odstavce 1 trestního řádu sděleno obvinění pro trestný čin podvodu podle § 250 odstavce 3 trestního zákona. Toho jsem se měl dopustit společně se  spoluobviněnými …………….., nar. …………………. a ………………….., nar. ………………, kteří jsou v předmětné věci také stíháni. Já spáchání uvedené trestné činnosti popírám, zatímco oba ostatní obvinění tvrdí, že jsem trestný čin spáchal pouze já.

 

Obhájkyní mi byla, z důvodů uvedených v ustanovení § 36 odstavce 3 trestního řádu, ustanovena ……………………  a to rozhodnutím Okresního soudu ................. ze dne …………………., spisová značka ………………………. Výše uvedená obhájkyně ………………………… byla zároveň ustanovena také obhájkyní spoluobviněného …………………………... Tato skutečnost vyplývá z našeho trestního spisu ČTS: ………………………….

 

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem je zřejmé, že moje zájmy jsou v rozporu se zájmy spoluobviněných. Protože moje obhájkyně je zároveň obhájkyní spoluobviněného …………………, domnívám se, že zde dochází ke kolizi zájmu mých a mého spoluobviněného …………………... To je, podle mého názoru, důležitý důvod pro který by měla být má obhájkyně ……………………… zproštěna povinnosti mě obhajovat v předmětné trestní věci a měl by mi být ustanoven obhájce jiný.

 

Proto žádám, aby byla …………………., v souladu s ustanoveními § 40 trestního řádu zproštěna povinnosti mě, ve věci vedené u PČR SKPV, ČTS: …………………., obhajovat a byl mi ustanoven obhájce nový.

 

.................

 

Ochrana osobních údajů.