K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Zobrazit podrobnosti
vzory

 Vzory - podle abecedy
 Vzory na C, Č
 Vzory na D
 Vzory na E
 Vzory na F
 Vzory na H
 Vzory na K
 Vzory na L
 Vzory na M
 Vzory na N
 Vzory na O
 Vzory na P
 Vzory na R
 Vzory na S, Š
 Vzory na U
 Vzory na V
 Vzory na Z, Ž

Vyhledávání zde

Vzor nájemní smlouvy volně ke stažení.

Naleznete zde
417 vzorů.

Návrh obžalovaného na odnětí a přikázání věci jinému soudu


NÁVRH OBŽALOVANÉHO  (OBVINĚNÉHO)

NA ODNĚTÍ A PŘIKÁZÁNÍ VĚCI JINÉMU SOUDU

Podle § 25 trestního řádu

 

 

 

V ................., dne …………..

 

Krajský soud v …………………

adresa

 

 

Spisová zn. …………………

 

 

 

Věc:   návrh na odnětí trestní věci spisová zn. ………….., vedené u Okresního soudu ................. uvedenému soudu a její přikázání jinému soudu stejného stupně v rámci obvodu Krajského soudu v …………………….

 

 

Obžalovaný:           ................., nar. ................., trvale bytem ......................,    stíhaný pro trestný čin znásilnění podle § 241 odstavce 1 trestního zákona, zastoupený obhájkyní …………………………..

 

 

 

Dne …………………… byla Okresnímu soudu ................., pod spisovou značkou …………………, doručena obžaloba na mou osobu a to pro trestný čin znásilnění podle § 241 odstavce 1 trestního zákona.

 

Výše uvedeného skutku jsem se, podle názoru obžaloby, měl dopustit tím, že jsem, dne …………………… (popis údajného trestného činu)

 

Domnívám se, že existují následující důležité důvody proto, aby v uvedené věci nebyl činný místně příslušný okresní soud.

 

Poškozená je zaměstnána na Okresním soudu ................. jako zapisovatelka a její otec, Petr Novák pracuje na výše uvedeném soudě jako soudce. Proto lze důvodně předpokládat, že se poškozená i její otec znají se soudci trestního úseku a vznikají tak pochybnosti o objektivitě rozhodování uvedeného soudu v dané věci.

 

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem navrhuji aby Krajský soud v …………………. odňal, v souladu s ustanovením  § 25 trestního řádu, trestní věc, spisová zn. ………………, vedenou u Okresního soudu ................. tomuto soudu a přikázal ji jinému okresnímu soudu v rámci Krajského soudu v ……………………..

 

.................

 

Ochrana osobních údajů.